Відгук про повість Марка Вовчка "Інститутка" або характеристика образів головних героїв твору( бабуся, інститутки-панночки, лікаря, Устини, Прокопа)


 Нещодавно я прочитав повість Марка Вовчка «Інститутка». Повість є надзвичайно змістовною і показує життя кріпаків та панів за часів Марії Вілінської( справжнє ім’я Марка Вовчка) – XIX століття. На початку повісті автор відкриває нам два зовсім протилежні образи – бабусю та панночку. Бабуся – надзвичайно добра, привітна, працьовита, щира людина, яка доброзичливо ставиться до своїх служниць. Вона, також, дуже любить свою внучку - панночку.
Панночка – цілковита протилежність своєї бабусі. Вона – хитра, підступна, у всьому шукає вигоду, погано ставиться до своїх служниць, б’є їх, лається на них. Потім, коли панночка одружується на полковому лікареві, ми бачимо її ставлення до кріпаків: вона знайшла важку роботу і для калік, хворих та немічних людей. Лікар – загалом позитивний персонаж. Спочатку він ще якось впливав на те, як панночка ставилась до кріпаків, а потім вже і не звертав уваги на це. Він надзвичайно любив панночку і тому виконував все, що вона скаже. Автор недарма називає головну героїню «панночкою», оскільки хоче надати цьому образу іонізованого відтінку.
  У повісті «Інститутка» також зображена наймичка Устина – другий головний герой повісті. З нею ми знайомимось ще на початку твору. Саме цей образ показує життя кріпаків у XIX столітті. Часто Устину били у наймах, лаяли. На хуторі вона покохала Прокопа і вони незабаром одружились. Коли Прокіп вдарив панночку, вона віддала його в москалі і настала воля для молодят.
 Загалом, ця повість показує відносини різних верств населення XIX століття, викриває всі недоліки цього часу.

0 коммент.:

Дописати коментар